Chorvátsko - Dalmácia, Riviera Zadar, Nin

Juric travel   Severní Dalmácie Riviera Zadar Nin

Nin - dovolená na písčitých plážích a nádherné výhledy na pohoří Velebit

Nin je malebné historické městečko ležící asi 15 km severozápadně od Zadaru. Je to historické královské město, považované za kolébku chorvatské státnosti, protože to bylo první středověké politické, náboženské a kulturní centrum Chorvatska. Centrum starého města je malý ostrov o průměru 500 m, který je spojen s pevninou dvěma mosty. Najdete zde nejmenší katedrálu na světě a korunovační kostel sv. Nikole i další bohaté archeologické památky poukazující na tři tisíce let trvající historii města Nin. Mezi objekty nejvýznamnější patří pozůstatky monumentálního římskeho chrámu, největšího na východním pobřeží Jadranu a pocházejícího z dob císaře Vaspasiána (1. století po Kristu), Ninského muzeum či stará chorvatská loď Condura Croatica z 11. nebo 12. století.
Mezi mnohé dary přírody, který Nin oplývají patří nesporně i léčivé bahno, které se nachází u dlouhé písečné pláže a jeho léčivé účinky byly známy již v římských dobách.
Dovolená v Nine to jsou ale především kolometre písčitých pláží s dlouhými mělčinami a nádhernými výhledy na pohoří Velebit. Celková délka pláží v Ninu je cca 8 kilometrů a nejznáměší z nich je 3 kilometry dlouhá Kraljičina plaža (Královnina pláž - podle pověsti na této pláži trávila volné chvíle během pobytu v Ninumanželka prvního chorvatského krále Tomislava, což dalo pláži jméno královnina pláž), táhnoucí se až k vesničce Sabunike, jejíž dlouhou mělčinu si na dovolené v Ninu užívají zejména rodiny s dětmi. Zajímavostí je i to, že k pláži je třeba přejít přes 10 metrů dlouhou mělčinu a v její blízkosti se nachází nejvíce léčivého bahna v Chorvatsku. Krásné jsou ale i další písečné pláže v Ninu - Ždrijac - asi 800 metrů dlouhá písčitá pláž na severním okraji Ninu, Bilotinjak - pláž asi 2 km od Ninu i asi 1,5 kilometru dlouhá písčitá pláž v turistickém komplexu Zaton Holiday Resort, vzdálená od Ninu asi 1,5 kilometru. Všechny pláže v Ninu jsou známé svou dlouhou písčitou mělčinou, čímž jsou ideální pro rodiny s malými dětmi.
Nin má i výbornou polohu pokud během dovolené v Chorvatsku chcete objevovat i historii a přírodní krásy Chorvatska. Zadar, centrum zadarské riviéry je od Ninu vzdálen jen 14 kilometrů. Je to město s bohatým historickým dědictvím, krásnou architekturou, město s bohatými možnostmi sportu, zábavy a jednimi z nejkrásnějších západů slunce. Šibenik, historické královské město je vzdáleno od Ninu 90 kilometrů. Najdete zde katedrálu sv. Jakova,i pevnost sv. Mihovil. V blízkosti jsou i další krásné městečka Biograd na Moru, Knin i město Pag na stejnojmenném ostrově.
Národní park Paklenica je od Ninu vzdálen jen 50 kilometrů. Nachází se na přímořských svazích jižního Velebitu a mezi nejkrásnější místa patří kaňony Vela a Mala Pkalenica.
Další místa, které určitě stojí za to navštívit během Vaší dovolené ve městě Nin jsou národní parky souostroví Kornati, vodopády Krka, pohoří Severní Velebit ale i Plitvická jezera, nebo parky přírody Vransko Jezero a Telaščica.


1 - 2 z 2 objektů
01
         
Detail

Apartmány u písečné pláže. Apartmány s internetem v ceně. Apartmánový dům se nachází v části Ninu zvané Ždrijac, asi 200 metrů od stejnojmenné písečné pláže.

Apartmán 1 (4+2)
78 - 96 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+1)
54 - 66 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (2+1)
54 - 66 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 3
 
         
Detail

Apartmánový dům se nachází v části Ninu zvané Ždrijac, jen cca 50 metrů od stejnojmenné písečné pláže.

Apartmán 1 (4+1)
75 - 100 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+1)
57 - 83 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (4+1)
75 - 100 EUR (apartmán)
Apartmán 4 (2+1)
57 - 83 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 4
 
1 - 2 z 2 objektů
01