Chorvátsko - Dalmácia, Riviéra Primošten, Primošten

Juric travel   Severní Dalmácie Riviéra Primošten Primošten

Primošten - perla středního Jadranu

Primošten je bývalá rybářská vesnička nacházející se mezi významnými městy Dalmácie Šibenikem a Splitem. Současný Primošten byl původně ostrovem, kteří místní obyvatelé před asi pěti sty lety spojili s pevninou aby získali snadnější přístup ke svým polím, které byly tam, kde se dnes nachází historické centrum Primoštenu. Primošten, dnes už poloostrov obklopený sedmi ostrůvky je tak unikátním místem a vyhledávanou destinací na letní dovolenou v Chorvatsku. Procházka malebnými histrickými uličkami Primoštenu Vás přivede k dominantě tohoto městečka, farnímu kostelu Sveti Juraj, který na nejvyšším bodě města postavili jeho obyvatelé v roce 1 485. Primošten je město mnoha možností, najdete zde gastronomické pochoutky v místních barech a restauracích, nebo sportovní vyžití při jachtingu, nebo potápění. Primošten v letních měsících nabízí bohatý program plný kulturních akcí a zábavných programů, jako například primoštenských fiesta, pořádaná každoročně začátkem srpna. V centru města najdete v malebných úzkých uličkách výtvarné umělce i pouliční hudebníky.
Primošten je známý svými obrovskými a krásnými vinicemi. Místní víno ​​Babič opravdu stojí za ochutnání. V Primoštenu najdete kamenité i oblázkové pláže pozvolným vstupem do moře, kde si najdete své místo s potřebnou intimitou. Nejznámější pláž v Primoštenu se nazývá Raduča a její menší část - Mala Raduča byla zvolena za jednu z nejkrásnějších pláží v celém Chorvatsku. Hustý borový porost v okolí pláže vás dostatečně ochrání před žhavým sluncem a ještě vám i nabídne nádherný výhled. Primošten nabízí širokou paletu možností pro prožití nezapomenutelné dovolené. Najdete zde nádherné pláže, množství sportovních možností, plážových atrakcí, zábavy a výletů. Ze sportovních možností na zpestření dovolené zmíníme potápění, windsurfing, rybolov, tenisové kurty, plážový volejbal a mnohé jiné. Z možností na výlety hodno vzpomenout zejména Národní parky Krka a Kornati, park přírody Vransko jezero, nebo města Šibenik, Zadar, Trogir, či Split.


1 - 1 z 1 objektů
01
         
Detail

Apartmány v Chorvatsku Apartmánový dům se nachází asi dva kilometry od centra města Primošten a nabízí ubytování s nádherným výhledem na moře a ostrůvky.

Apartmán 1 (2+2)
54 - 106 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+2)
54 - 106 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (2+2)
54 - 106 EUR (apartmán)
Apartmán 4 (2+2)
54 - 106 EUR (apartmán)
Apartmán 5 (2+2)
59 - 112 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 5
 
1 - 1 z 1 objektů
01