Ubytování Chorvatsko Riviéra Primošten

Juric travel   Severní Dalmácie Riviéra Primošten

Riviéra Primošten a zejména její srdce - historické městečko Primošten jsou pravou chloubou Severní Dalmácie a celého Chorvatského pobřeží Jadranu. Samotnou riviéru Primošten tvoří město Primošten a jeho "satelity" Bilo, Dolac a Tepli Bok. Riviéra Primošten má výbornou polohu uprostřed pobřeží Jadranu, mezi městy Šibenik a Split. Primošten patří mezi nejvyhledávanější letoviska v Chorvatsku kvůli svým krásným plážím s úchvatnými výhledy. Najdete zde pláže oblázkové, ale i útesy s neskutečně čistou vodou s až kýčovými barvami.

Poloha Primoštenu předurčuje tuto oblast Jadranu jako skvělý výchozí bod i na poznávání krás Chorvatska. V blízkosti Primoštenu se nacházejí několik národní parky a přírodní rezervace. Za zmínku určitě stojí zejména národní park souostroví Kornati, kde se dostanete z městeček o něco severně od Primoštenu v okolí Vodic. Souostroví Kornati je jedním z největších lákadel v severní Dalmácii. Nezapomenutelné chvíle Vám připraví plavba po Kornatské souostroví, návštěva jeho zátok, ostrůvků se stopami dávného osídlení, zda objevování podmořského světa.
Národní park Krka je vzdálený jen asi 30 minut jízdy autem a nabízí množství přírodních divů, zejména nádherné vodopády a potůčky plné ryb, 860 druhů rostlin, ostrov Visovac se starobylým klášterem, nebo pozůstatky římské pevnosti Burnum. Nezapomenutelným zážitkem je okružní plavba mezi vodopády národního parku Krka.
Národní park Vransko jezero je jen úzkým pásem pevniny odděleno od Jaderského moře a leží mezi letovisky Pakoštane na Biogradské riviéře a Pirovac na riviéře Vodice. Nabízí kilometry upravených cyklostezek, jedinečnou flóru a faunu i historické památky až z antických dob. Vransko jezero je zejména ornitologickým rájem, protože tu má domov množství druhů ptáků včetně celosvětově ohrožených a chráněných druhů.
Národní park Paklenica láká svými nádhernými několika kilometrovými kaňony, jeskyněmi, osobitou faunou i flórou a množstvím možností na turistiku, ale i horolezecké výstupy a skálolezení.
Národní park Plitvická jezera, který je vzdálen jen asi tři a půl hodiny cesty patří mezi největší skvosty přírodního bohatství v Chorvatsku. Podle žebříčku televize CNN, jsou vodopády na Plitvických jezerech třetími nejkrásnějšími vodopády na světě. Neskutečné přírodní scenérie, bohatá fauna a flóra, zda vzpomínky z dětství na nezapomenutelného Winetoua, návštěva Plitvických jezer Vám zpříjemní dovolenou u Jadranu a zanechá ve Vás nezapomenutelné vzpomínky.

Pokud rádi obdivujete historii a krásné města, začít můžete přímo v Primoštenu, jehož úzké uličky lákají na večerní romantické procházky. Starobylé královské město Šibenik je jen pár minut cesty autem. Vyplatí se vidět katedrálu sv. Jakova, středověkou klášterní zahradu SV. Lovre, nebo muzeum a galerie i samotné historické centrum města a samozřejmě dominantu celého regionu, pevnost sv. Mihovil. Zadar vzdálený asi hodinku cesty, se svou více než tři tisíce letou historií nabízí mnohé historické skvosty jako kostel Sv. Donáta, Kalelarga - nejznámější Zadarská ulice, o které se traduje že je starší než samotné město, Římské fórum - římské náměstí ve středu města z 3. století, Národní náměstí s kavárničkami, či Národní muzeu. Jen asi 60 kilometrů od Primoštenu se nachází centrum celé Dalmácie a historické město Split. Nemůžete vynechat návštěvu paláce císaře Diokleciána s muzeem, procházku po starobylých uličkách, nebo nádherný výhled z vrchu Marjan, který se tyčí nad městem Split. Město Trogir, se starobylým středověkým centrem situovaným na malém ostrůvku mezi pevninou na severu a ostrovem Čiovo na jihu je v pravém slova smyslu město - muzeum. Trogir byl založen řeckými kolonizátory z ostrova Vis ve 3. století před naším letopočtem a právě na těchto starobylých základech se nachází historické centrum Trogiru, které je nejlépe dochovaným románsko-gotickým komplexem v celé východní Evropě.
Dovolená v Primoštenu Vás rozhodně nelže, naopak tuto část Chorvatska si rozhodně zamilujete.


1 - 1 z 1 objektů
01
         
Detail

Apartmány v Chorvatsku Apartmánový dům se nachází asi dva kilometry od centra města Primošten a nabízí ubytování s nádherným výhledem na moře a ostrůvky.

Apartmán 1 (2+2)
54 - 106 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+2)
54 - 106 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (2+2)
54 - 106 EUR (apartmán)
Apartmán 4 (2+2)
54 - 106 EUR (apartmán)
Apartmán 5 (2+2)
59 - 112 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 5
 
1 - 1 z 1 objektů
01