Ubytování Chorvatsko Severní Dalmácie

Juric travel   Severní Dalmácie

Severní Dalmácie patří mezi oblíbené destinace českých rekreantů. Je vstupní branou do největšího chorvatského přímořského regionu - Dalmácie. Táhne se od riviéry Zadar na severu po Rogoznica na jihu. Severní Dalmácie oplývá členitým pobřežím a tedy zde najdete pláže jaké si jen žádáte. Od krásných písčitých pláží v okolí města Nin, přes oblázkové pláže až po divoké, skalnaté útesy s absolutním soukromím.

V severní Dalmácii nás jako první přivítá riviéra Zadar. Táhne se po pobřeží jaderského moře od Starigradu na severu až po Sukošan na jihu. Její největší město Zadar je kulturním a ekonomickým centrem Severní Dalmácie a zároveň velkým lákadlem pro milovníky krás historických měst. Riviera Zadar je bohatá na starobylá města, zajímavou kulturu, ale i nové hotelové a apartmánové komplexy, jako stvořené na ideální dovolenou. Pobřeží omývané Jaderským mořem je lemováno množstvím zálivů, ostrůvků a ostrovů, které nabízejí nádherné pláže všeho druhu - od písečných a oblázkových pláží vhodných zejména pro rodinnou dovolenou až po skalnaté pláže a útesy pro ty, kteří mají rádi pláž jen pro sebe a tak trochu i nějaké to dobrodružství. Mezi nejznámější destinace Zadarské riviéry na pobřeží Jadranu s nádhernými plážemi plnými slunce a pohody patří samotné město Zadar, Nin, Privlaka, Zaton, Sukošan, Bibinje, Petrčane, Starigrad.

Riviera Biograd na moru tvoří spolu s Riviérou Vodice střední část chorvatského přímořského regionu Severní Dalmácie. Táhne se od městečka Sveti Petarna Moru na severu až po vesničku Drage na jihu. Centrem Riviéry je město Biograd na moru, které je zároveň i vyhledávaným letoviskem v Chorvatsku a láká svými krásnými plážemi. Celá riviéra Biograd na moru nabízí krásné pláže podél svého pobřeží Jadranu, zejména oblázkové pláže lemované borovými háji a omývané křišťálově čistým mořem. Letoviska na riviéře Biograd na moru lákají krásnými plážemi ve stínu borovic, ale i svými dlouhými pobřežními promenádami. Mezi nejznámější destinace této riviéry patří Biograd na moru, Sveti Filip i Jakov, Pakoštane, Sveti Petar na moru a Drage.

Riviéra Vodice je jedním z nejznámějších a nejvyhledávanějších regionů chorvatského pobřeží Jadranu. Pokrývá území uprostřed Severní Dalmácie a táhne se od městečka Pirovac na severu po Srima na jihu. Riviéru Vodice tvoří členité pobřeží s množstvím zátok, malých přístavů a ​​více než 240 ostrovů, ostrůvků a útesů. Právě tyto "opuštěné" ostrovy s malebnými zátokami, čistým mořem a svěží a čistou vůní Jaderského moře lákají návštěvníky, kteří si chtějí vychutnat svou dovolenou v tichu, klidu a kráse nedotčené přírody. Centrem riviéry je město Vodice s mnoha kavárničkami, restauracemi, pobřežní promenádou a v neposlední řadě krásnými plážemi. Další destinace na riviéře Vodice jsou Pirovac, Tribunj a Srima.

Ostrov Pašman nabízí skvělé možnosti pro klidnou rodinnou dovolenou u písčitých plážích. Že cestovní ruch se na ostrově rychle rozvíjí, naleznete zde kvalitní apartmány, pěkné kavárničky a restaurace s nabídkou klasické dalmatské Kuchai, kde si jistě vychutnáte zejména plody moře. Ostrov Pašman je spojen s ostrovem Ugljan mostem, což nabízí jedinečné možnosti na výlety a prozkoumání krásných pláží na obou ostrovech bez nutnosti přesouvání se trajektem. Na ostrov se dostanete trajektem pravidelnou linkou z Biogradu na Moru do městečka Tkon a cesta trvá jen 20 minut. V středomořskému klimatu ostrova se rozvinula bohatá flóra a podmořský svět plný rostlin i živočichů, včetně téměř všech druhů jadranských ryb. Na ostrově Pašman naleznete typické jaderské ostrovní městečka jako jsou Ždrelac, Banj, Dobropoljana, Neviđane, Mrljane, Pašman a Tkon.

Severní Dalmácie je ideálním místo pro Vaši dovolenou pokud od dovolené očekáváte nejen nádherné pláže a křišťálově čisté moře, ale rádi obdivujete i nádhernou přírodu chorvatského vnitrozemí, nebo ostrovů. Z ostrovů si můžete udělat výlet autem na ostrovy Pag a Vir, které jsou s pevninou spojeny mostem nebo se trajektem přeplavit na ostrov Ugljan a autem přejít na sousední ostrov Pašman, se kterým je Ugljan spojen mostem a následně se vrátit na pevninu trajektem až v Biogradu na moru nebo se můžete nechat zlákat výletem do národního parku souostroví Kornati, které je jedním z největších lákadel severní Dalmácie se svými útesy, podmořským světem, nádhernými scenériemi, ale i historickým bohatstvím.

Mezi další přírodní lákadla, které Vám zpestří Vaši dovolenou patří národní parky Paklenica, Krka a Plitvická jezera. Národní park Paklenica láká svými nádhernými několik kilometrovými kaňony, jeskyněmi, osobitou faunou i flórou a množstvím možností na turistiku, ale i horolezecké výstupy a skálolezení. Národní park Krka nabízí množství přírodních divů, zejména nádherné vodopády a potůčky plné ryb, 860 druhů rostlin, ostrov Visovac se starobylým klášterem, nebo pozůstatky římské pevnosti Burnum. Národní park Plitvická jezera, který je vzdálen jen asi 2 hodiny cesty snad ani nepotřebuje bližší komentář. Podle žebříčku televize CNN, jsou vodopády na Plitvických jezerech třetími nejkrásnějšími vodopády na světě. Neskutečné přírodní scenérie, bohatá fauna a flóra, vzpomínky z dětství na nezapomenutelného Winetoua, návštěva Plitvických jezer Vám zpříjemní dovolenou u Jadranu a zanechá ve Vás nezapomenutelné vzpomínky na severní Dalmácii v Chorvatsku. V srdci severní Dalmácie se nachází přírodní park Vransko jezero. Vransko jezero je jen úzkým pásem pevniny odděleno od Jaderského moře a leží mezi letovisky Pakoštane na Biogradské riviéře a Pirovac na riviéře Vodice. Nabízí kilometry upravených cyklostezek, jedinečnou flóru a faunu i historické památky až z antických dob. Vransko jezero je zejména ornitologickým rájem, protože tu má domov množství druhů ptáků včetně celosvětově ohrožených a chráněných druhů. Skutečnou perlou chorvatské přírody je Souostroví Kornati, které je jedním z největších lákadel v severní Dalmácii. Nezapomenutelné chvíle Vám připraví plavba po Kornatské souostroví, návštěva jeho zátok, ostrůvků se stopami dávného osídlení, nebo objevování podmořského světa.


1 - 10 z 38 objektů
         
Detail

Levná dovolená v Chorvatsku. Wifi v ceně. Apartmánový dům se nachází v krásném městečku Pirovac, jen cca 280 metrů od hlavní oblázkové pláže Lolić oceněné modrou vlajkou a

Štúdio apt 1 (2+1)
26 - 52 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+2)
38 - 69 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 2
 
         
Detail

Apartmány u písečné pláže. Internet v ceně. Apartmánový dům v městečku Tkon na ostrově Pašman se nachází přímo nad písčitou pláží.

Apartmán 1 (4+1)
56 - 98 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (4+1)
56 - 98 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (4+1)
56 - 98 EUR (apartmán)
Apartmán 4 (4+1)
56 - 98 EUR (apartmán)
Apartmán 5 (4+1)
56 - 98 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 5
 
       
Detail

Apartmány v Chorvatsku u oblázkové pláže. Nový apartmánový dům nabízí ubytování v účelně zařízených apartmánech jen asi 40 metrů od oblázkové pláže na předměstí Vodic v lokalitě Srima.

Apartmán 1 (2+2)
60 - 72 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+1)
52 - 65 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (2+4)
75 - 88 EUR (apartmán)
Apartmán 4 (2+2)
60 - 72 EUR (apartmán)
Apartmán 5 (2+1)
52 - 65 EUR (apartmán)
Apartmán 6 (2+4)
75 - 88 EUR (apartmán)
Apartmán 7 (2+2)
60 - 72 EUR (apartmán)
Apartmán 8 (2+1)
52 - 65 EUR (apartmán)
Apartmán 9 (2+4)
75 - 88 EUR (apartmán)
Apartmán 10 (2+2)
60 - 72 EUR (apartmán)
Apartmán 11 (2+1)
52 - 65 EUR (apartmán)
Apartmán 12 (2+4)
75 - 88 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 12
 
         
Detail

Luxusní apartmány v Chorvatsku. Apartmány v Chorvatsku s internetem. Luxusně zařízený apartmánový dům se nachází v městečku Pakoštane jen 100 metrů od pláže.

Apartmán 1 (2+2)
48 - 82 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (4+1)
58 - 104 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (4+1)
58 - 104 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 3
 
       
Detail

Apartmány v Chorvatsku. Děti do 7 let zdarma! Možnost stravování přímo v apartmánovém domě. Nový apartmánový dům s nadstadardně zařízenými apartmány se nachází v městečku Srima, které je předměstím Vodic,

Apartmán 1 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (2+2)
59 - 116 EUR (apartmán)
Apartmán 4 (2+2)
59 - 116 EUR (apartmán)
Apartmán 5 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 6 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 7 (2+2)
59 - 116 EUR (apartmán)
Apartmán 8 (2+2)
59 - 116 EUR (apartmán)
Apartmán 9 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 10 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 11 (2+2)
79 - 176 EUR (apartmán)
Apartmán 12 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
Apartmán 13 (2+2)
48 - 99 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 13
 
           
Detail

Levné apartmány v Chorvatsku Apartmánový dům se nachází v krásném městečku Pirovac, jen asi 200 metrů od oblázkové pláže.

Apartmán 1 (6+2)
59 - 94 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 1
 
           
Detail

Apartmány Vodice Apartmánový dům s kvalitně zařízenými apartmány se nachází v klidnější části Vodic.

Apartmán 4 (4+1)
87 - 109 EUR (apartmán)
Apartmán 5 (4+1)
87 - 109 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 2
 
           
Detail

Apartmány přímo u pláže. Apartmánový dům se nachází v klidné části mesteška Sukošan přímo u pláže s krásným výhledem.

Apartmán 1 (2+2)
55 - 84 EUR (apartmán)
Apartmán 2 (2+2)
59 - 89 EUR (apartmán)
Apartmán 3 (2+2)
64 - 94 EUR (apartmán)
Apartmán 4 (2+2)
59 - 89 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 4
 
         
Detail

Luxusní apartmány. Apartmány v Chorvatsku s wifi internetem v ceně. Nový apartmánový dům nabízí ubytování ve dvou velkých, luxusních apartmánech na předměstí Vodic v lokalitě Srima jen 200 metrů od oblázkové pláže.

Apartmán M (6 os.)
90 - 144 EUR (apartmán)
Apartmán L (6 os.)
90 - 144 EUR (apartmán)
Apartmán R (6 os.)
109 - 160 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 3
 
           
Detail

Ubytování v Chorvatsku s internetem. Apartmánový dům s prostornými apartmány v blízkosti krásných pláži a centra města.

Apartmán 4a (4+2)
59 - 96 EUR (apartmán)
Apartmán 4b (4+2)
59 - 96 EUR (apartmán)
 
 
POČET APARTMÁNŮ: 2
 
1 - 10 z 38 objektů